Jako początkujący pokerzysta trzeba wiedzieć o tym, że poker to jedna z tych gier, w której musimy cały czas się uczyć, aby wygrywać, dlatego też dziś przedstawimy wam kilka porad odnośnie tego, jak grać w pokera, aby wygrywać! Zapraszamy do lektury!

3 porady dla początkującego pokerzysty

1. ,,Nerwy w konserwy – i na export” czyli trzymaj emocje na wodzy

Przy stoliku do gry w pokera należy zawsze zachować ,,pokerową twarz” – czyli spokój i unikać jakichkolwiek zagrań – w gniewie czy to w szczęściu. Działanie pod wpływem emocji powoduje, że zamiast logicznie myśleć, podejmujesz błędne bądź też niezbyt rozsądne decyzje. Na przykład, jeżeli masz złą passę, niektórzy gracze mogą droczyć się z Tobą wiedząc, że już jesteś zdenerwowany. Jeżeli tak się stanie, opuść grę, aby ochłonąć – przecież możesz wrócić do gry zawsze – jak nie dziś, to jutro.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

2. Blefuj dopiero jak zdobędziesz trochę doświadczenia

Blef typ gry pokerzysty, która z reguły jest zarezerwowana dla bardziej doświadczonych graczy, ponieważ blefowanie wymaga sporo praktyki i zależy od twoich umiejętności utrzymania twarzy ,,pokerzysty” – oznacza to, że niezależnie od tego, czy masz dobrą, czy złą rękę, musisz mieć taki sam wyraz twarzy, w ten sposób inni gracze nie będą wiedzieć kiedy blefujesz. Blefowanie oznacza, że zazwyczaj podnosisz zakład nawet mając bardzo słabą rękę. Skutkiem tego jest że inni gracze, które mogą mieć dużo mocniejsze układy, pasują myśląc, że masz lepszą rękę niż w rzeczywistości.

3. Graj taktyką ,,Check – Raise”

Check-raise stanowi jedną z podstawowych, taktyk, jakie możesz wykorzystywać na początku twojej przygody z pokerem. Dzięki czekaniu i podbijaniu zakładów przeciwnika, możesz wykorzystać jego pozycję przeciwko niemu, aby uzbierać więcej pieniędzy w puli i – jeśli nie przedobrzysz- zmusić go do odrzucenia najwyższego układu przy Twoim blefie. Zagranie check-raise można zasadniczo wykonywać na dwa sposoby :

– Albo sądzisz, że masz w ręku najlepszy układ najlepszy układ i podbijasz stawkę, aby podwyższyć wartość puli i zebrać w puli więcej pieniędzy

– albo sądzisz, że to Twój przeciwnik ma najlepszy układ i wykorzystujesz ten sposób do blefowania, aby przeciwnik spasował.

To zagranie przydaje się w rozgrywkach takich odmianach pokera jak texas poker hold’em, które online są dostępne na przykład w Betgames STS. Naturalnie z racji przepisów w naszym kraju jest to jedynie legalne obstawianie kart, czyli my sami nie gramy, ale na ten moment jest to jedyny sposób na to, abyśmy mogli legalnie grać w pokera online.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy warto jest korzystać z aplikacji bukmacherskiej Totolotka?
Następny artykułCzy w tym roku poker będzie łatwiej dostępny online?
W rankingu bukmacherów przez ostatnie kilka lat wygrywają te same zakłady bukmacherskie. Ubiegły rok przyniósł wiele zmian na rynku legalnych zakładów online, najlepszy bukmacher internetowy to nie tylko STS i Fortuna ale również Betclic, Betfan i Noblebet zgłaszają swoja gotowość do bycia liderem zakładów bukmacherskich w internecie.