Nie da się ukryć, że są pewne rzeczy, o których warto jest wiedzieć, przed obstawieniem u bukmachera. Bo w końcu nie da się przewidzieć tego, która drużyna wygra do końca, ale są sposoby na to, aby zwiększyć twoją pewność, że w pewnych kwestiach bukmacher po prostu się myli. Co więc warto wiedzieć o zakładach przed twoim pierwszym typem?

Co warto wiedzieć o zakładach przed obstawieniem ich u bukmachera?

Bukmacherzy lubią manipulować kursami

Wielu graczy zazwyczaj nie wie, że kursy zwykle wskazują na tendencję, że gracze tacy jak Ty czy ja są skłonni postawić zakład, a nie na to, jak buk szacuje szanse na wygraną. W końcu, jeśli po prostu polegasz na bukmacherze, który wyznaczy trasę, ponieważ uważa, że taka sytuacja lub nastąpi w przyszłości, to gracze będą z nim grać dalej, prawda? Dlatego pamiętaj, że czasami firma nawet trochę straci, aby sprawdzić, czy gracz postawi, czy też zrezygnuje.

Czasami ,,ceny zakładów” zmieniają się z jednej na drugą, więc pamiętaj, że nawet po sfinalizowaniu kuponu może się zmienić. Może osoba zarządzająca tą konkretną fabryką otrzymała informację o jakichś zmianach? A może znaleźli błąd i musieli zmienić trasę jaką ten zakład przejdzie, zanim w ogóle zostanie wystawiony? Jest wiele takich sytuacji u polskich bukmacherów gracze często na to narzekają, ale cóż – to bukmacher ma w końcu zwyciężać.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Modyfikowanie kursów

Kursy bukmacherskie mogą być modyfikowane, na przykład, poprzez bonusy bukmacherskie, aby zachęcić graczy do obstawiania wydarzenia. Pamiętaj też, że im bardziej popularne jest dane wydarzenie, tym mniejsza szansa, że przebieg tego wydarzenia będzie nienormalnie wysoki. Oczywiście buk prawie na pewno wie, że prawdopodobieństwo, że tak się nie stanie, jest bardzo duże, ale nie powinieneś stawiać kuponów na takie zdarzenie, ponieważ szansa na takie zdarzenie jest naprawdę niewielka. Wracając na razie do bonusu, pamiętaj, aby zawsze czytać zasady modyfikowania swoich zakładów przy pomocy bonusów, bo w ten sposób przeczytasz, czy łatwo jest wypłacić bonus, czy też lepiej nie wybierać tego bonusu na start.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Nigdy nie trać głowy

Pamiętaj, czasami intuicja może powiedzieć ci o wiele więcej, niż sama analiza sportowa. Ponadto nigdy nie używaj kursu jako decydującego czynnika w wygrywaniu zakładów. To tylko jeden element branży gier i każdy, kto twierdzi, że jest to jedyny czynnik, na który warto zwracać uwagę, powinien nieco zmodyfikować swój światopogląd. W końcu warto też zwrócić uwagę na takie kwestie jak promocje bukmacherskie, przeróżne modyfikatory kursów, czy też łączenie ich w jeden zakład akumulowany. Możliwości jest naprawdę wiele, ale to tylko tak naprawdę od ciebie zależy, jak do tego podejdziesz. Należy jednak pamiętać o fundamentalnych podstawach, czyli po prostu o tym, aby zawsze zachować spokój!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak ulepszyć swój styl obstawiania zakładów?
Następny artykułPoradnik bukmacherski 2021 – Jak obstawiać zakłady na żywo?
W rankingu bukmacherów przez ostatnie kilka lat wygrywają te same zakłady bukmacherskie. Ubiegły rok przyniósł wiele zmian na rynku legalnych zakładów online, najlepszy bukmacher internetowy to nie tylko STS i Fortuna ale również Betclic, Betfan i Noblebet zgłaszają swoja gotowość do bycia liderem zakładów bukmacherskich w internecie.