Poker online to dość niecodzienna sprawa. Już od początku zanosiło się na to, że wolny rynek co do gry w karty online będzie od razu poddany państwowym regulacjom, i także też się stało, a do dodatkowo niektóre kwestie jeszcze bardziej utrudniły granie w pokera online. Możemy tu nadmienić, że oczywiście w tym zamieszani są politycy. Jak więc będzie wyglądała sytuacja pokera w tym roku?

Czy w tym roku poker będzie łatwiej dostępny online?

Jak przepisy wpłynęły na grę w pokera online?

Otóż z powodu wyjścia na światło dzienne afery podsłuchowej, pojawiła się przez to bardzo szybko nowelizacja ustawy o grach losowych, która sprawiła iż tylko spółka Totalizatora Sportowego mogła oferować Polakom legalnego pokera online. Naturalnie nie jest to forma, jaką niektórzy by sobie życzyli, a to wszystko wina polityków, którzy na szkodę państwa wspierali różnych biznesmenów związanych z grami losowymi. Naturalnie trochę już czasu minęło, więc większość zapalonych graczy zastanawia się, co ten rok oznacza dla pokera online? Otóż przekonamy się pewnie za jakiś czas. Wróćmy jednak do tematu.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Dlaczego wolny rynek zawsze wygra z krzywdzącymi przepisami?

Otóż to proste, ponieważ chęć zarobienia jest o wiele lepszym motywatorem do kreatywnego ominięcia krzywdzących wolność przepisów. Właśnie takim tworem jest właśnie sts betgames. sTs była pierwszą firmą, która postanowiła zrobić coś dla graczy, którzy lubią grać w pokera online. To właśnie u sts można obecnie znaleźć tak zwane Betgames, czyli legalne zakłady na gry karciane, takie jak : pokera, wojnę czy też bakarata. Naturalnie ta opcja na grę online jest w pełni legalna, jednakże wygląda ona nieco inaczej, niż byśmy byli w stanie to sobie wyobrazić, jednakże po opisaniu tej usługi na pewno wszystko się wam wyklaruje.

Betgames – jak się w to gra?

Otóż różnica pomiędzy zwykłym pokerem online a betgames polega na tym, w tej usłudze obstawiamy symulowane gry karciane – które jakby tak nie patrząc są bardziej zakładami bukmacherskimi. Zasady są zatem zachowane, ale w takiej formie, by były zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Rozgrywka działa na tej zasadzie, że w transmisji na żywo widzimy panią krupier oraz grę, którą wybraliśmy. Może to być poker, bakarat czy też wojna. Pani krupier informuje nas o wszystkich ważnych aspektach gry, takich jak kiedy możemy zacząć obstawiać, kiedy zakłady się kończą, etc. Całą resztą zajmuje się panel gry, który widzimy po lewej stronie naszego ekranu w trakcie rozgrywki. Po prawej stronie znajduje się czat, na którym możemy konwersować z osobami które również obstawiają w tym momencie swoje wyniki.

Co na to konkurencja?

Otóż na razie nie wiemy, czy ktokolwiek w ogóle zdecyduje się na kopiowanie pomysłu STS, z racji tego że wszyscy czekają na to, co zrobią z betgames osoby decydujące o aktualnym prawie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł3 porady dla początkującego pokerzysty
Następny artykułNajlepsze porady dla graczy pokera online
W rankingu bukmacherów przez ostatnie kilka lat wygrywają te same zakłady bukmacherskie. Ubiegły rok przyniósł wiele zmian na rynku legalnych zakładów online, najlepszy bukmacher internetowy to nie tylko STS i Fortuna ale również Betclic, Betfan i Noblebet zgłaszają swoja gotowość do bycia liderem zakładów bukmacherskich w internecie.