Gry komputerowe co prawda zaczęły się już pojawiać przez latami 90-tymi, jednakże (przynajmniej w naszym kraju) największy ,,boom” na nie przypadł właśnie na ten okres. Jak wyglądał proces dojrzewania gier komputerowych z ludźmi z pokolenia lat 90-tych?

Początki zawsze bywają trudne
Na początek najlepsze gatunki gier w jakie młodzi gracze mogli zagrać to gry platformowe (super mario) oraz wyścigi. Platformówki mają to do siebie, że nie są zbyt wymagające, jeśli odejmiemy od nich aspekt tego, że te pierwsze z reguły nie wybaczały wielu błędów. Na początku nie było sporo gier tego gatunku, które są naprawdę odpowiednie do łagodnego wprowadzenia kogoś w świat gier komputerowych.
W dzisiejszych czasach dobrym przykładem ku temu jest tutaj Terraria bądź Minecraft, polegające na niszczeniu potworów oraz budowaniu przeróżnych budynków. Można by powiedzieć, że sandboxy to dobry wybór na start, dla początkującego gracza, ale różnią się one znacznie od platformówek. Kolejną kategorią gier, które są w stanie dostarczyć sporych emocji dla nowego gracza, są gry wyścigowe. Popularne ,,ściganki”, mają to do siebie, że nieraz potrafią sprawić, że będziemy siedzieć na skraju naszego fotela, zagrywając się w serie tytułów takie jak Need for speed bądź gran turismo.
Dużym plusem i łagodnym wejściem do świata rywalizacji są gry dwuosobowe w grach wyścigowych, przez co nowy gracz będzie w stanie nauczyć się, jak wygrywać (bądź przegrywać) wyścigi, przez co zrozumie, co to oznacza rywalizacja w grach. Jeśli już o rywalizacji mowa, to całkiem sporo osób również decyduje się obstawiać e-sporty w dzisiejszych czasach, a większość ludzi motywuje właśnie chęć rywalizacji, którą nabyli wraz z graniem w przeróżne w tytuły.
Czarna karta w świecie gier
Dziennikarstwo, tak jak w tamtych, jak i dzisiejszych czasach stało się bardzo nierzetelne, zamiast informować o faktach, prawdziwych wydarzeniach to głównie skupiają się na rzeczach, które najczęściej nie mają nic wspólnego bądź bardzo mało wspólnego z danym tematem a dając ludziom którzy popełnili czyny karalne tą sławę, wyrządzają więcej krzywdy niż pożytku.
Ale wracając do tematu gier, nie przeczymy, gry czasami powodują agresję, kiedy na przykład przegrywamy któryś raz pod rząd, bądź nie możemy zdobyć przez ileś czasu bardzo potrzebną nam rzecz, ale normalny człowiek w takiej sytuacji po prostu robi sobie przerwę, zamiast dalej się denerwuje. Nie ma sensu dalej się przecież denerwować, gry są stworzone do tego aby się bawić, a nie wpadać w furię i przechodzić do rękoczynów. Świat mediów zamiast na grach (bądź na zakładach na e-sport), powinien skupić się na tematach które naprawdę powodują nieszczęście, takie jak używki bądź korupcja, jednak to są tematy do których trzeba podejść analitycznie, przez co większość dziennikarzy rezygnuje, ponieważ do takich rzeczy trzeba się przecież przyłożyć.
Ale do rzeczy – najciemniejszym momentem dla gier była sytuacja, kiedy amerykański nastolatek zdecydował się urządzić strzelaninę w szkole Sandy Hook w stanie Connecticut, wielu dziennikarzy starało się jak najmocniej obrzucić gry komputerowe błotem, jednocześnie ignorując problemy psychiczne, znęcanie się w szkole oraz inne problemy społeczne, jakie miał morderca.
STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.