Legalne firmy bukmacherskie w Polsce do niedawna można było policzyć na palcach obu dłoni. Dzisiaj ta liczba skoczyła do nieszczęśliwej 13, ale zapewne za niedługo z resztą to się zmieni, z racji tego że o licencję Polskiego Ministerstwa Finansów na obroty zakładami wzajemnymi ubiega się coraz więcej zagranicznych firm bukmacherskich.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Forbet – czyli bukmacher znad Wisły

Warszawska firma Forbet to jeden z nowych graczy na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Działa od 2016 roku. Początkowo oferowała możliwość zawierania zakładów wyłącznie przez internet. Od 2018 roku Spółka otrzymała licencję Ministra Finansów na obrót zakładami wzajemnymi i prowadzi swoją działalność również w punktach stacjonarnych. Na tle konkurencji ta legalna firma bukmacherska prezentuje się bardzo korzystnie, a zwłaszcza jeśli chodzi o jej ofertę zakładów online. Przejrzysta strona, możliwość zawierania zakładów na żywo oraz zakładów na e-sport sprawia, że legalny bukmacher Forbet jest coraz częściej wybierany przez typerów. Podobnie jak inne firmy działające na rynku zakładów Forbet aktywnie wspiera polskich sportowców, będąc między innymi, partnerem głównym Polskiego Związku Tenisa i oficjalnym partnerem AMP Futbolu Polska.

Dla graczy niezdecydowanych Forbet oferuje zagranie gotowego kuponu. Naszym zadaniem przy takim kuponie jest określenie jedynie przedziału kursowego, jaki chcemy zagrać. Gotowy kupon przygotuje system bukmachera. Sporym ułatwieniem dla typujących jest też dostępny na stronie dział „strefa gracza” gdzie znajdziemy zapowiedzi ciekawych spotkań wraz ze szczegółowymi opisem i statystykami. Aby stworzyć własny profil należy przejść przez pełny proces rejestracji, podczas, którego wymagane jest podanie danych takich jak: imię, nazwisko, email, adres czy numer telefonu. Kolejnym krokiem jest utworzenie loginu i hasła do konta. Ostatnim etapem rejestracji jest podanie numeru PESEL, serii i numeru dowodu osobistego – oraz załączenie zdjęcia dokumentu, a także uzupełnienie numeru rachunku, na który przekazywane będą środki. Weryfikacja konta odbywa się bardzo szybko i po chwili od zakończenia procesu można w pełni korzystać z usług bukmachera.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

ETOTO – nietypowa firma bukmacherska

Legalna firma bukmacherska ETOTO – polska spółka założona w 2010 roku w Warszawie, prowadząca zakłady bukmacherskie. Jej prezesem jest Andrzej Rogowski.

,,Reprezentacją” ETOTO są znani polscy dziennikarze sportowi:

  • Tomasz Smokowski,
  • Roman Kołtoń,
  • Mateusz Borek

Ciekawą inicjatywą, której nie posiada żaden inny polski bukmacher jest prowadzenie quizu „Pod Napięciem” na Youtube. Na początku prowadzącym był Michał Pol, natomiast ostatnio coraz częściej pojawia się Jolanta Zastępa. Zasady quizu są dość proste, dwie drużyny dwuosobowe. Zazwyczaj jedna z drużyn składa się z wyżej wymienionych dziennikarzy, która staje oko w oko z drużyną złożonej ze znanych osób w świecie sportu np. redakcja sportowa Radia Maryja.

Prowadzący czyta pytanie, która z drużyn zna odpowiedź, klika przycisk i ma 10 sekund na udzieleni odpowiedzi. Jeśli drużyna odpowie dobrze – przyznawany jest jej 1 punkt, jeśli natomiast odpowie źle – osoba odpowiadająca zostaje porażona prądem poprzez opaskę założoną na nadgarstek. Quiz kończy się po odpowiedzeniu łącznie na 20 pytań, podzielonych na 4 kategorie. Podczas nagrywania quizu prowadzona jest transmisja live, gdzie są również pytania do widzów.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł40 PLN na ofertę koszykarską w Betclic – szczegóły promocji
Następny artykułOferta specjalna na Totolotek Puchar Polski – 50% stawki ekstra
W rankingu bukmacherów przez ostatnie kilka lat wygrywają te same zakłady bukmacherskie. Ubiegły rok przyniósł wiele zmian na rynku legalnych zakładów online, najlepszy bukmacher internetowy to nie tylko STS i Fortuna ale również Betclic, Betfan i Noblebet zgłaszają swoja gotowość do bycia liderem zakładów bukmacherskich w internecie.