Zakłady bukmacherskie prowadzące działalność stacjonarną w punktach naziemnych oraz zdalne usługi bukmacherskie poprzez serwis internetowy posiadają liczną kadrę pracowniczą wpływającą na sprawne działanie systemu zawierania zakładów wzajemnych. Rozwijająca się branża bukmacherska sprawia, że na rynku powstają kolejne legalne zakłady bukmacherskie, które determinują funkcjonujące już firmy do rozszerzenia swojej działalności. W wyniku rosnącej konkurencji czołowe zakłady bukmacherskie otwierają kolejne punkty naziemne świadczące usługi w zakresie zawierania zakładów wzajemnych. Wpływa to na potrzebę zatrudnienia pracowników w zakładach bukmacherskich.

praca u bukmachera
Zakłady bukmacherskie w Polsce

Praca w zakładach bukmacherskich

Potencjalny pracownik zakładów bukmacherskich przed aplikowaniem o pracę powinien wiedzieć, w jakim charakterze chce pracować dla bukmachera, tzn. czy jako analityk kursów, czy może jako personel obsługowy w punkcie naziemnym. Jeżeli decyduje się na pracę zdalną to czy bukmacher ma być polskojęzyczny, czy może obcojęzyczny. Ponadto praca u bukmachera wymaga dyspozycyjności czasowej.

Jeżeli kandydat na pracownika zakładów bukmacherskich jest świadomy swoich aspiracji, to oznacza, że jest gotowy do podjęcia pracy w zakładach bukmacherskich. W Polsce zakłady bukmacherskie oferują najczęściej pracę w naziemnych punktach obsługowych. Rzadziej pojawiają się oferty zatrudnienia analityków sportowych, które charakteryzują się większymi wymaganiami w stosunku do kandydatów.

Praca w punkcie naziemnym odbywa się przeciętnie w kluczowych godzinach w ciągu dnia (np.: od 9 do 19), dlatego pracownik powinien być dyspozycyjny czasowo. Do podstawowych obowiązków pracownika bukmacherskiego punktu naziemnego należy przyjmowanie zakładów oraz wprowadzanie ich do systemu. Ponadto pracownik odpowiada za profesjonalną obsługę klientów oraz powinien posiadać kompletną wiedzę w zakresie oferowanego asortymentu kursów, promocji i bonusów. Dodatkowym atutem kandydata na pracownika bukmacherskiego punktu obsługowego jest posiadanie dużej orientacji w wydarzeniach sportowych, co znacznie ułatwia kontakt z klientami oraz przyswojenie reguł oferty bukmachera.

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Czy warto podjąć pracę u bukmachera?

Oferty pracy w zakładach bukmacherskich różnią się między sobą pod względem zakresu obowiązku, czasu wykonywania zadań, oraz uzyskiwanych zarobków. Pracownik bukmacherskiego punktu naziemnego powinien posiadać umiejętności komunikacyjne oraz techniczne w zakresie obsługi komputera, oraz kasy fiskalnej.

Pracownik powinien być asertywny, co stanowi korzystną cechę w sytuacjach stresowych w bezpośrednich relacjach z klientami. Pracownik powinien konsekwentnie weryfikować wiek graczy oraz osób przebywających w punkcie naziemnym. Osoba zatrudniona w punkcie stacjonarnym może liczyć na przeciętne zarobki zróżnicowane ze względu na region oraz zależne od polityki biznesowej bukmachera.

Praca w charakterze analityka sportowego cechuje się lepszymi zarobkami, jednak jest znacznie stresująca i wymagająca dużej wiedzy w określonym obszarze (np.: szczegółowa znajomość lig piłkarskich). Oferty pracy bukmacherów należą do elastycznych ofert, które stanowią dobrą drogę do rozwoju zawodowego pracownika.

Poprzedni artykułJak grać w zakładach bukmacherskich?
Następny artykułBonusy bez depozytu w ofercie Polskich bukmacherów
Legalny bukmacher online w Polsce to STS, Fortuna, Etoto i kilkunastu innych. Najlepsi w Polsce bukmacherzy oferują darmowe promocje i bonusy bez depozytów.