Na rynku usług bukmacherskich w Polsce jest zarejestrowanych aktualnie osiemnaście firm. Wśród nich, aktywną działalność, prowadzi szesnaście podmiotów. W tym jedna z firm- Traf Zakłady Wzajemne- oferuje wyłącznie możliwość obstawiania wyścigów konnych. Najstarszym i najdłużej działającym bukmacherem jest Fortuna, gdzie obstawiać możemy od przeszło 20 lat. Z kolei największą firmą bukmacherska jest obecnie STS, którego rozpoczęcie działalności datujemy na 1997 rok. To bez wątpienia liderzy w branży. Na ich zapleczu toczy się walka o miano trzeciego najpopularniejszego buka. Aspirują tu takie firmy jak LVbet, PZbuk, Betlcic, Totolotek czy Etoto. Jeżeli przeanalizujemy liczbę aktywnych klientów firm, procentowy udział w rynku oraz najlepsze opinie, śmiało możemy pokusić się o stworzenie rankingu popularności.

Trzy najpopularniejsze firmy bukmacherskie

Ranking najpopularniejszych bukmacherów w Polsce

1. STS – Bukmacher od 1997 roku. Posiada największy udział w rynku zakładów wzajemnych, szacowany na około 47 procent co oznacza ,że prawie połowa legalnych zakładów zawieranych jest w STS-ie. Jako jedna z nielicznych firm bukmacherskich z wyłącznie krajowym kapitałem rozpoczęła ekspansje na rynek europejski, oferując zakłady między innymi w Wielkiej Brytanii. Realnie, liczbę stałych, aktywnych klientów tej firmy szacuje się na około 300 000 osób. Liczba bukmacherskich punktów stacjonarnych wynosi około 450. STS znany jest również z wprowadzania innowacji. Jedną z nich jest nieoferowany nigdzie indziej rodzaj zakładów wirtualnych Betgames, gdzie typujemy wyniki hazardowych gier karcianych.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

2. Fortuna – Bukmacher od 1996 roku. Niewątpliwie jeden z liderów branży. Właściwie trudno określić czy faktycznie STS jest popularniejszy wśród graczy niż Fortuna. Umieszczamy ją na drugiej pozycji na podstawie procentowego udziału w rynku, który określa się na poziomie około 33 procent. Jeżeli chodzi o liczbę zarejestrowanych użytkowników, wynosi ona około 340 000 osób. Lokale stacjonarne Fortuny to blisko 600 punktów w Polsce.Niewątpliwie STS oraz Fortuna to główni gracze. W przypadku ogromnej popularności tych bukmacherów nie bez znaczenia pozostaje fakt, że prowadzą oni działalność zarówno w punktach, jak i online. Przekłada się to na rzesze klientów niezarejestrowanych, którzy obstawiają poza internetem.

3. LVBet – Miejsce trzecie w rankingu najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce przyznajemy słowackiej firmie LVbet. Głównie ze względu na ogromne zainteresowanie wśród graczy internetowych. Według dostępnych danych strona online LVbet jest obok Fortuny najczęściej odwiedzanym bukmacherskim adresem internetowym. LV bet działa na rynku stosunkowo niedługo, bo licencje uzyskał dopiero w 2016 roku. Aktywna polityka marketingowa, ciekawa oferta bonusowa oraz angażowanie się w sponsorowanie dużych wydarzeń sportowych, sprawiły, że LVbet pod względem popularności zdystansował inne znacznie dłużej działające w Polsce firmy bukmacherskie.O ile pozycje Fortuny i STS-u wydają się niezagrożone, to obok LVbet w grze wciąż liczą się tacy bukmacherzy jak Betclic, Totoleotek, Milenium czy Etoto. Na uwagę zasługuje także firma PZbuk, która ma za sobą potężne, europejskie konsorcjum hazardowe Cherry Online.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułTotolotek – 66% wygranej ekstra za łączenie zakładów w promocji „King Size”
Następny artykułBonusy dla 100 najlepszych graczy w Betclic – Wielka Gra powraca
W rankingu bukmacherów przez ostatnie kilka lat wygrywają te same zakłady bukmacherskie. Ubiegły rok przyniósł wiele zmian na rynku legalnych zakładów online, najlepszy bukmacher internetowy to nie tylko STS i Fortuna ale również Betclic, Betfan i Noblebet zgłaszają swoja gotowość do bycia liderem zakładów bukmacherskich w internecie.